Mehmet Demirkol’dan Fenerbahçeli yıldıza Luka Modric benzetmesi

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates YouTube kanalındaki “Karşı Karşıya” programında Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ilişkin yorum yaptı.

Fenerbahçe’nin derbiyi doğru bir perspektiften ele aldığını belirten Demirkol “Galatasaray’ın düşünebileceği çok şey var. ‘Acaba nasıl kutlasak, hangi şarkı söylensin, kupayı bugün mü alırız yarın mı?’ Fenerbahçe için düşünecek tek bir şey var. Bu maçı kazanacaksın. Fenerbahçe için şampiyonluk bu maçtı ve bunun gerekliliğini de yaptılar” diye konuştu.

‘Fenerbahçe başarısız değil’ 

Fenerbahçe’nin sonuç ne olursa olsun başarılı bir sezon geçirdiğini belirten usta yorumcu “99 puanla ligi bitirecek olan takıma başarısız denir mi abi, Arsenal başarısız mı? Söylenecek laf mı bu yani.” dedi.

‘Yöneticilerde sorun’

Mert Hakan Yandaş’ın tutumunu tasvip etmediğini belirten gazeteci “Düzgün bir otoritenin olması durumunda Mert Hakan Yandaş bu tarz hareketlere giremez ve ciddi yaptırımlarla uğraşır.’ ifadelerini kullandı. İki takımın da yöneticilerinin davranışlarını sağlıksız bulan Demirkol, “Taraftar arasında bir sorun yok. Yöneticilerde sorun. Her iki tarafta gereksiz açıklamalarda bulunuyor. Yok buraya gel yok şuraya gel. Çocuk musunuz koca koca adamlar. Bırak topçular ve takımlar başrol oynasın’’ yorumunu yaptı.

‘Neredeyse Modric gördüm’

Polonyalı yıldız Szymanski’yi Luka Modric’e benzeten Demirkol, “İzliyorlar ya Avrupa’nın majör kulüpleri oyuncuları, 10 numara oynayan oyuncunun altı pas içinde ne yaptıklarına ve istatistiklerine bakarlar. Baskıdan topu nasıl çıkardıklarına da tabi. Biraz abartarak söylüyorum ama neredeyse Modric gördüm Szymanski’de” dedi.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir